Світлодіодні лампи сьогодні є одними з найпопулярніших та затребуваних джерел світла. Вони енергоефективні, практичні та відрізняються великим терміном служби. Саме тому все більше українців віддають перевагу цим інноваційним лампочкам. Якщо ви вирішили перейти на ці джерела світла, тоді варто неодмінно ознайомитись із простими, але важливими правилами їх вибору.
Основні характеристики світлодіодних лампочок
Вибираючи відповідні світлодіодні лампи для організації освітлення в будинку, офісі, закладі або на вулиці, важливо звертати увагу на низку параметрів, основні серед яких:
- світловий потік;
- кольорова температура;
- потужність;
- тип цоколя;
- ступінь захисту;
- діапазон робочих температур;
- показник пульсацій;
- робоча напруга;
- строк служби;
- розміри.
Світловий потік
Світловий потік є однією з найважливіших характеристик, яку варто звернути увагу при виборі світлодіодної лампи. Значення цього показника безпосередньо залежить від типу використовуваних світлодіодів і варіюється від 80 до 190 Лм на Ватт. Так,
потужністю 5 Вт здатні забезпечувати потік світла 400 Лм, а потужністю 22 Вт - 2100 Лм.Потужність
Енергоспоживання цих джерел світла складається із споживання драйверів та світлодіодів. Перші споживають у середньому 1-2 Вт. За потужністю 5 Вт світлодіодна лампа замінює 40 Вт модель з ниткою розжарювання, а аналогом 100 Вт лампи Едісона стане 14 Вт світлодіодна.
Кольорова температура
Сьогодні у продажу можна зустріти світлодіодні лампочки із різною колірною температурою. Весь спектр цих характеристик ділиться на три види:
- біле світло (2700-6200 К);
- тепле біле світло (до 2700 К);
- холодне біле світло (6200 К і вище).
Найбільш приємним і комфортним для людини є тепле біле світло, тому для забезпечення затишної атмосфери в будинку варто придбати світлодіодні лампочки з колірною температурою близько 2700 К.
Тип цоколя
Найчастіше у світильниках, люстрах та бра використовуються лампочки з цоколями Е27 та Е14. Якщо ж йдеться про точкові світильники, які працюють від мережі 12 В, тоді знадобляться джерела світла з цоколями GU4, GU5.3, GU10. У цьому випадку цифра біля літери G означає відстань мм між контактами.
Діапазон робочих температур
Вибираючи світлодіодні лампочки обов'язково звертайте увагу на діапазон робочих температур, особливо якщо використовувати їх потрібно в особливих умовах, наприклад на вулиці при -35 градусах або у виробничому приміщенні при +90 градусах.
Коефіцієнт пульсацій та ступінь захисту
Щоб отримувати рівне, комфортне світло без пульсацій, варто вибирати світлодіодні лампи з високим показником пульсації. Ця характеристика найчастіше вказана у паспорті виробу. Крім того, важливим є і захист від вологи, вологості та пилу. Її ступінь часто вказується прямо на упаковці як показник IP. Для ванних кімнат та приміщень з підвищеною вологістю варто зупинитися на моделях із характеристикою вище 44. Для експлуатації на вулиці слід вибрати світлодіодні лампи з IP 65.
Строк служби
Термін служби більшості світлодіодних лампочок становить близько 50 тисяч годин. Деякі бюджетні моделі розраховані на 30 тисяч годин роботи. Тому найкраще віддавати перевагу джерелам світла відомих виробників, здатним нормально працювати до 100 тисяч годин.
Напруга живлення
Можна купити світлодіодні лампи, що працюють від напруги 220 або 12 Вольт – все залежить від моделі світильника. Якщо вам необхідні джерела світла, що працюють від напруги 12 В, варто потурбуватися про покупку трансформатора, що знижує напругу.
Розміри
Більшість світлодіодних лампочок мають стандартні розміри, але за бажанням можна придбати цікаві моделі, які мають незвичайні форми. При цьому важливо уважно вимірювати розміри попередніх джерел світла, щоб не помилитись з вибором оптимального варіанта. Сьогодні можна відшукати не тільки класичні грушоподібні моделі, а й оригінальні світлодіодні лампи у вигляді свічок, які стануть оригінальною окрасою кованих світильників та освітлювальних приладів у вінтажному стилі.