Організація освітлення в будинку — це досить складне питання, адже потрібно подбати не тільки про необхідну кількість світла, а й про дизайн та зручність освітлювального приладу. Асортимент сучасних світильників настільки широкий, що вибрати оптимальний варіант виходячи з власних побажань та інтер'єрного рішення найпростішого. Більше того, багато фабрик світла перейшли на новий рівень та пропонують унікальні моделі, керувати роботою яких можна за допомогою пульта дистанційного керування. Як же вибрати відповідний розумний світильник?

Розумні світильники в інтер'єрі

Переваги люстр з пультом ду

Головний плюс світлодіодних люстр з пультом - це можливість вмикати та вимикати світло не підходячи до вимикача. Крім того, більшість моделей мають можливість регулювати яскравість і колір світла, що дозволяє вибрати відповідний режим та створити оптимальну атмосферу для тієї чи іншої ситуації.

Користуватися пультом керування одне задоволення. Радіус його роботи може варіюватися від 30 до 100 метрів, завдяки чому можна вмикати та вимикати світло навіть у сусідній кімнаті, що дуже зручно, якщо йдеться про дитячі.

Кожна модель має кілька робочих режимів, які залежать від виду та кількості джерел світла. За бажанням можна підібрати унікальні rgb-рішення, що дозволяють створювати різнокольорове підсвічування.

Управління світильником за допомогою пульта дуЛаконічні розумні світильники

Для максимальної зручності використання більшість «розумних світильників» мають такі режими:

  • режим увімкнення всіх ламп;
  • режим половинного освітлення (включається лише половина ламп);
  • режим підвищеної або зниженої яскравості.

Як вибрати люстру з пультом дистанційного керування

Вибираючи світильник з пультом ду, слід звернути особливу увагу на 5 основних критеріїв.

1. Тип лампочок. На сьогоднішній день у продажу можна зустріти моделі, що працюють про різні типи джерел світла: ламп розжарювання, галогенних, люмінесцентних або світлодіодних. Найдешевшими є класичні лампи розжарювання, але при цьому такі джерела світла мають цілу низку недоліків: малий термін служби, низький ККД, чутливість до перепадів напруги. Найкращим вибором у цьому випадку стане світильник світлодіодний. Він може бути представлений у вигляді звичайної моделі, оснащеної лід-лампочками або продаватися з вбудованим лід-модулем. У будь-якому випадку прилади мають високу ефективність, на них не впливають перепади напруги, а термін роботи становить до 50 тисяч годин.

Стельові світильники з пультом ду

2. Рівень освітлення освітлювального приладу. Цей параметр слід вибирати в залежності від площі приміщення. Слід зазначити, що величина світлового потоку залежить від джерела світла. Так, світлодіодні лампи потужністю 8 Вт мають такий самий світловий потік, як і розжарювання потужністю 60 Вт.

Згідно з нормативами для вітальні прийнятним є рівень освітлення 200 Лк, а для спальні та дитячої — 150 Лк. У передпокої достатньо 100 Лк.

3. Радіус дії пульта керування. Як правило, цей критерій не надто важливий для квартир. Але якщо йдеться про великий заміський будинок, тоді на нього слід звернути особливу увагу.

Освітлення вітальні за допомогою пульта ду

4. Розміри та дизайн освітлювального приладу. Асортимент люстр з пультом дуже широкий, завдяки чому вибрати незвичайні світильники необхідного розміру і зовнішнього вигляду буде не складно. Більшість рішень мають простий, лаконічний дизайн і ідеально виглядають у сучасних обстановках.

5. Технічні особливості стелі та світильника. Вибираючи люстру для натяжної стелі, варто утриматися від рішень, що комплектуються лампами розжарювання, адже вони сильно гріються, а натяжні стелі не витримують високих температур.