Вибрати відповідний стиль інтер'єру людині, яка далека від світу дизайну, досить складно. Багато стильові напрями схожі між собою та відмінності криються в деталях. Іноді через плутанину можуть виникнути питання вірного чи підібрана кольорова гама, чи матеріали використані в обробці, чи правильний декор. Щоб внести ясність, давайте розглянемо схожі стилі інтер'єру і виділимо відмінні риси.

Зміст:

Мінімалізм та контемпорарі

МінімалізмКонтемпорарі

Подібність

Обидва стильові напрями припускають використання великих предметів меблів простих геометричних форм. У облицюваннях застосовуються недорогі матеріали, а кольорова гамма представлена нейтральними відтінками.

Відмінності

Мінімалізм – це крайня простота та лаконізм у всьому. Скупість інтер'єру компенсується контрастними комбінаціями чистих кольорів: червоного та сірого, чорного та білого, а також добротною фактурою. Декор у мінімалістському стилі практично не використовується.

Мінімалізм в інтерєрі

На відміну від мінімалізму, контемпорарі передбачає використання стильного декору: свічників, ваз, ламп, творів мистецтва. Робити це потрібно у конкретних функціональних зонах. Контрасти в палітрі кольорів використовуються рідко, зате гамма різноманітніша, ніж у мінімалізмі.

Контемпрері в інтерєрі

Класика та неокласика

КласикаНеокласика

Подібність

Ці стилі відносяться до історичних та використовуються для облаштування просторих приміщень. Тільки в укрупненому масштабі їх можна розкрити у повному обсязі та величі.

Обидва напрямки містять розкішні предмети у великій кількості. Вони необхідні для формування атмосфери урочистості та респектабельності.

Такі інтер'єри містять багато архітектурних декоративних деталей: пілястри, ліпнину, колони. Як декор використовуються вази, портрети та пейзажі, масивні кришталеві люстри.

Відмінності

Класика відрізняється пафосністю та величчю в цілому. Наприклад, якщо для декору використовується ліпнина, вона скрізь — в оформленні карнизів, розеток, фронтонів, молдингів. Якщо штори - то з кистями, підхватами, декором. Картини в класичних інтер'єрах мають бути обрамлені в дорогі дерев'яні рами із позолотою та різьбленням.

Класичний інтерєр

Неокласика також розкішна, але при цьому вишукана та сучасна. Меблі характеризуються струнким силуетом, часто використовуються моделі на ніжках. Дзеркала та картини обрамляються в тонкі прості рами, а ліпні деталі використовуються лише частково.

Неокласичний інтерєр

Шеббі-шик та прованс

ПровансШеббі шик

Подібність

Ці два стильові напрями відносяться до романтичних. В їх основі лежать пастельні світлі відтінки та натуральні матеріали з легким нальотом патини. Крім того, інтер'єри, оформлені в цих стилях, містять багато різних декоративних деталей: плетені кошики, вази, фотографії у красивих рамках, кімнатні рослини у стильних кашпо. Обидва напрями передбачають велику кількість текстилю. Це бавовна, льон, ситець та рогожка. Вони можуть бути однотонними або з квітковими мотивами.

Відмінності

Інтер'єр у стилі прованс оформляють світлими витонченими меблями з дерев'яним каркасом. Колірна гама пастельна. Улюбленими відтінками є пісочні, лавандові, ніжно-блакитні. Для провансу характерна польова атрибутика (пейзажі з пшеничними та лавандовими полями, композиції із сухих трав, елементи декору з лози).

Інтерєр у стилі прованс

Стиль шебі-шик відрізняє легка аура старовини, за рахунок чого інтер'єр виглядає дуже мило і жіночно. Меблі в стилі шебі шик - це моделі з напрямків: ретро, вінтаж, бохо та еко. Це моделі декоровані сколами, штучно зробленими сколами, з нерівномірним фарбуванням. Палітра цього напрямку дуже світла. Це красиві кремові, білі, світло-сірі, персикові та блідо-рожеві тони. Скатертини, чохли та серветки вибираються з візерунками у вигляді садових квітів, бутонів троянд.

Інтерєр у стилі шебі-шик

Ретро і вінтаж

Ретровінтаж

Подібність

Старовинні предмети, лакований паркет, вінтажні елементи - все це можна знайти як у вінтажному інтер'єрі, так і у вітальні в стилі ретро. Обстановку формують деталі минулих епох, які є знаковими для свого часу. В обох випадках використовується паркет, торшери з абажурами тканини, килими з флористичними візерунками і стелажі з книгами.

Відмінності

Вінтажний інтер'єр передбачає використання антикварних декоративних деталей. Це можуть бути віндзорські крісла, штори з ламбрекенами, срібний посуд, класичні консолі.

Урожай інтерєр

Ретро стиль має на увазі отримання вітальні початку минулого століття. В інтер'єрі доречний настінний годинник з круглим циферблатом, предмети меблів на тонких циліндричних ніжках, низькі журнальні столики і тумби, фігурна стібка в оббивці.

Стиль ретро

Гранж та лофт

ЛофтГранж

Подібність

Ці індустріальні стильові напрямки відрізняються грубим облицюванням поверхонь. Крім того, в таких інтер'єрах використовуються предмети з різних епох та стилів. Гранж і лофт виділяє багато світла та простору, відчуття легкості та свободи, поєднання розкоші та доступності.

Відмінності

Батьківщина лофта — Нью-Йорк, де пустуючі індустріальні будівлі з відкритими комунікаціями, високими стелями, цегляними та бетонними стінами були трансформовані у житлові приміщення. Саме тому лофт не визнає історичний пафос: ліпнину, масивні різьблені меблі і так далі.

Лофт-інтерєр

Стиль гранж у дизайні народжений у французьких передмістях. Йому характерна світська розкіш та сільська простота. Саме тому на тлі все тих же штукатурених стін і цегли може стояти софа з шовковою оббивкою, дорогий диван, вишукані картини. Багато в стилі гранж в інтер'єрі натуральних матеріалів: необробленої деревини, матового металу, недорогих тканин.

Гранж інтерєр

Бохо та еклектика

БохоЕклектика

Подібність

Ці два напрями є неймовірно яскравими та самобутніми. Палітра кольорів у них натуральна і містить кольори різної інтенсивності. Крім того, інтер'єри в стилі еклектика та бохо характеризуються різноманітністю фактур, форм, малюнків та візерунків. Багато в чому ці стилі схожі завдяки свободі вибору, що дозволяє формувати разючі інтер'єри.

Відмінності

Головна риса еклектики – поєднання у дизайні східних та західних напрямків. Найчастіше використовуються елементи китайського та англійського, африканського та американського, французького та марокканського стилів. Еклектичний інтер'єр – це ретельно розрахований простір, чіткість співвідношень стриманих традиційних форм та колоритних етнічних деталей. У такій обстановці відчувається баланс одразу двох протилежних культур.

Еклектика в інтерєрі

Стиль бохо і зовсім позбавлений будь-яких обмежень та умовностей. Богемна обстановка передбачає використання предметів із найрізноманітніших стилів, єдина умова — кожна деталь має гармонійно поєднуватися з іншими.

Бохо в інтерєрі

Еко та скандинавський

ЕкостильСкандинавський стиль

Подібність

Обидва стильові напрямки уособлюють як в єдиному інтер'єрі можуть поєднуватися функціональність, естетика, затишок та якість. Атмосфера віталень, оформлених у скандинавському чи еко стилі, невибаглива та легка. Справа в тому, що в основі обробки лежать екологічно чисті натуральні матеріали. Багато повітря і світла, приємні на дотик, функціональні предмети обстановки - ці напрямки відмінно підходять для маленьких квартир.

Відмінності

Поряд з натуральною деревиною, бавовною та шерстю у скандинавському інтер'єрі активно використовуються сучасні дизайнерські деталі, виготовлені з полікарбонату, пластику та інших синтетичних матеріалів. Що стосується палітри, то нейтральні світлі тони в обробці часто розбавляють графічним принтом або яскравими акцентами.

Скандинавський стиль в інтерєрі

Еко-стиль формується лише з грубих натуральних матеріалів: каменю, дерева, скла, кераміки, мішковини, шерсті, лози, хутра, ротанга. Палітра кольорів представлена виключно натуральними відтінками: деревним, трав'яним, пісковим, шоколадним, теракотовим, малахітовим та іншими.

Екостиль в інтерєрі