Український стиль останнім часом є не лише головним трендом у світі моди, а й у дизайні інтер'єру. У багатьох він асоціюється з безліччю вишитих рушників, різними оберегами та аурою етномузею, але насправді це цікавий і незвичайний стильовий напрямок, що поєднує потужні енергетичні елементи між собою в єдину цікаву та неймовірно комфортну композицію.
Особливості дизайну інтер'єру в українському стилі
До характерних рис національного стильового спрямування відносять:
- застосування будівельних матеріалів та тканин натурального походження (в пошані льон, кераміка та бавовна),
- грамотна стилізація (елементи вікової історії та побуту не копіюються повністю, а застосовуються акуратно, для створення атмосфери національного колориту),
- у заміських будинках для автентичності головним декоративним та функціональним елементом вітальні виступає вибілена піч, декорована національним орнаментом, а також дерев'яні лави та стіл, доповнені вишитым рушником.,
- колірна палітра світла, у пріоритеті бежевий та білий основний фон, різні відтінки дерева, а також яскраві акцентні відтінки: червоний, зелений, помаранчевий, жовтий,
- багато текстилю в різних варіаціях,
- база стильового напряму - природність, барвистість, простота та затишок.
Дерево та глина
Основними матеріалами для будівництва будинків залежно від регіону виступали глина, каміння та дерево. Сьогодні тенденції у світі інтер'єрної моди вітають застосування натуральних будівельних матеріалів. Особливою популярністю користується деревина.
Сучасний український стиль в інтер'єрі має на увазі використання дерева для обробки всіх кімнат. Балки на стелі, дерев'яна підлога, елементи з дерева в обробці стін - ось основні напрямки використання деревини як оздоблювальний матеріал. Дерев'яні елементи відмінно поєднуються з білими стінами та стелею. Що стосується способу обробки, то стіни можуть бути як пофарбованими, так і оштукатуреними або вибіленими.
Особливого ефекту інтер'єру додає цікавий дизайнерський прийом - обробка стін штукатуркою, але виконана таким чином, щоб була видна фактура самої штукатурки або каменю.
Стіл та пекти
Центром будь-якого українського будинку завжди був стіл та піч. З цими елементами інтер'єру пов'язано дуже багато повір'їв та обрядів. Саме біля них проходило все життя. Особлива роль цих предметів підкреслювалася не лише місцем розташування — у центрі кімнати, а й ефектним декором. Так, печі прикрашали керамічною плиткою або гарно розписували, а стіл покривали білими скатертинами з етнічними вишитими візерунками.
Для відтворення особливої аури в сучасному будинку в українському стилі піч можна замінити каміном або його цікавою імітацією. Щодо столів, то перевагу варто віддавати масивним моделям з натурального дерева. Від гладких, лакованих поверхонь варто відмовитись. Автентичність кімнаті додасть саме грубі предмети інтер'єру.
Оригінальні скрині та лавки
Найхарактернішими елементами традиційних українських меблів є скрині та лавки з дерева. Їх використовували для різних цілей — на них сиділи за столом, зберігали різні предмети побуту і навіть спали.
Дерев'яна лавка або незвичайна скриня стануть чудовою прикрасою сучасного міського інтер'єру. Крім того, вони зможуть виконувати не лише декоративну, а й функціональну роль.
Текстиль в інтер'єрі в українському стилі
Роль текстилю в українському інтер'єрі неможливо переоцінити. Здавна вдома прикрашалися різними видами текстилю. Вишиті рушники – обов'язковий елемент інтер'єру в етностилі. Їх можна використовувати в різних кімнатах, для різних цілей. Найбільш гармонійно і лаконічно вони виглядають у дизайні віталень та кухонь, хоча за бажання вони знайдуть своє місце і в спальнях, і в коридорах.
Для відтворення духу епохи ідеально підійдуть підлоги. Яскраві, смугасті килимки виглядають неймовірно цікаво на дерев'яній підлозі. Підібравши варіанти яскравих кольорів, які добре поєднуються із загальним тлом, можна з легкістю створити неймовірно теплу та затишну обстановку.
Кухня в українському стилі у квартирі
Кожен предмет у домі наші пращури наділяли особливим значенням. Оскільки кількість предметів меблів та побуту завжди була мінімальною, кожен елемент використовувався не лише за призначенням, а й у ролі декоративного доповнення. Саме тому багато речей в українській хаті були декоровані різьбленням чи оригінальною інкрустацією, розписані та прикрашені вишивкою.
Кухня в українському стилі — яскраві акценти на однотонному світлому тлі. Посуд у разі грає особливу роль, оскільки виступає декоративним елементом. Сучасний український інтер'єр кухні немислимий без великих розписних глечиків, тарілок, макітр та глечиків, прикрашених цікавим розписом.
Найкращим вибором стануть вироби з натуральної глини. Вони не тільки виглядають неймовірно цікаво і оригінально, але й мають корисні властивості.
Декор в інтер'єрі в українському стилі
Оскільки більшість функціональних предметів в інтер'єрі в українському стилі відіграють водночас ще й декоративну роль, з декором у цьому випадку слід бути дуже обережним. Велика кількість скатертин, вишитих рушників, оберегів і серветок можуть перевантажити інтер'єр і зробити його несучасним і нецікавим.
Оптимальний варіант - один-два декоративні елементи. Хорошим вибором стануть солом'яний оберіг і вишитий рушник, пара іграшок із глини на відкритих поличках, кутова відкрита поличка з іконами. Найкраще застосовувати автентичні елементи, які зберігають історію сім'ї, передають певну цінність та свідомість усього інтер'єру.
Що стосується освітлювальних приладів, то в сучасних українських інтер'єрах найкраще виглядають
. Вони можуть бути різних форм і кольорів – залежно від кольорової гами обстановки. Як додатковий світ можна використовувати традиційні .
Дизайн в українському стилі не лише актуальний та цікавий. Він наповнений семантикою та змістом, формує простір знайомий та звичний кожному українцю на генетичному рівні, тому стане найкращим вибором для облаштування будинку.