Стиль кітч в інтер'єрі – це індивідуальність та відмова від стандартних звичних способів оформлення. Даний стильовий напрямок, як ніякий інший, дозволяє оточити себе красивими, хай і марними, речами, які можуть не вписуватися в загальну композицію. Кітч — це своєрідна пародія на розкіш, у ньому можуть з'єднатися різні напрямки, які не мають на перший погляд нічого спільного, але загалом створюють неймовірно цікаву композицію.
>
Особливості стилю кітч
Це стильовий напрямок виник у 50-ті роки минулого століття. Саме слово kitsch має німецьке походження і означає у перекладі «дешева річ, несмак». По суті стиль є поєднанням еклектики і постмодернізму. У такому інтер'єрі всі елементи дисонують між собою.
Ще одна характерна риса кітчу — яскраві забарвлення та незвичайні форми. Формувався цей стиль неусвідомлено — багато провінційних готелів, які наслідували дорогі готелі стали використовувати в оформленні недорогі, але помітні деталі.
Сьогодні цей напрямок користується популярністю у творчих неординарних особистостей, які бажають наголосити на нестандартності свого мислення.
Відтворити стиль кітч в інтер'єрі можна за допомогою різних матеріалів. Як декор варто використовувати звичайні дрібнички, при чому декорувати в даному випадку можна навіть не враховуючи правила поєднання кольорів.
До особливих рис стилю кітч відносять:
- дисгармонію декоративних деталей: в одному інтер'єрі можна зустріти як класичні варіанти, так і ультрасучасні;
- використання яскравих кольорів: золотого, фіолетового, малинового;
- застосування матеріалів з різною структурою: дерева, позолоти, оксамиту, гіпсу;
- надмірна кількість декору: всіляких бантів, рюш, ліпнини, статуеток;
- для облицювання стін використовуються незвичайні предмети: вінілові платівки, сторінки журналів або яскраві постери.
Ще одна особливість інтер'єру в стилі кітч — наявність об'ємних дзеркал.
Правила оформлення інтер'єру в стилі кітч
1. Для забезпечення необхідного рівня освітлення важливо використовувати декілька джерел світла. Добре в такий інтер'єр впишуться люстри та бра в класичному стилі, а також моделі-свічки.
2. Певної колірної гами цей стиль не має. Більше того, використовуються незвичайні поєднання кольорів.
3. Стіни в кітч-інтер'єрі можуть бути пофарбовані за допомогою аерозолів. Популярними матеріалами обробки є шпалери блискітками та екзотичним принтом.
4. Для створення покриття для підлоги використовується паркет або керамічна плитка зі східним орнаментом.
5. Стелям у стилі кітч приділяють мало уваги. Найчастіше їх фарбують у такий самий колір, як і стіни.
6. Обстановку прикрашають великою кількістю декоративних деталей. Це кришталеві вироби, порцеляна, незвичайні фігурки з вітражного скла, етнічні статуетки.
7. Як настінний декор використовуються постери, графіті та вінтажні картини, причому всі вони можуть розміщуватися на одній стіні одночасно.
8. Меблі в інтер'єрі в стилі кітч різномасні. Підходять як сучасна барна стійка, так і «бабусин» буфет.
Матеріали в кітч інтер'єрі
Під час оформлення інтер'єру в стилі кітч активно використовуються різні псевдоматеріали. Наприклад, пластик може імітувати дерево або метал. Деревину часто покривають позолотою.
Конструкції з металу в даному стильовому напрямку часто маскують під пластик або текстиль.
Кітч-ітер'єр вимагає велику кількість предметів розкоші та цікавих антикварних деталей.
Освітлення інтер'єру в стилі кітч
Це яскравий та ефектно стильовий напрямок вимагає особливого підходу до організації освітлення. Джерел світла у такій обстановці має бути дуже багато. Щодо їх форм, кольорів та варіацій — то вибір дуже широкий.
>
В інтер'єрі в стилі кітч однаково добре виглядають як
і , так і незвичайні модерністські рішення, що вражають ефектним зовнішнім виглядом.Додати фарб в обстановку допоможуть моделі яскравих кольорів. Такі також знайдуть своє застосування у цьому сміливому інтер'єрному напрямку. Це можуть бути як підібрані за стилем та кольором дуети, так і абсолютно несхожі світильники різних стильових виконань.
Такі сміливі експерименти до душі далеко не всім. Саме тому стиль кітч віддають перевагу сміливим і неординарним особистостям. При цьому варто пам'ятати, що добре продуманий інтер'єр вносить пожвавлення в інтер'єр і створює багато позитивних емоцій.