Всі сучасні батьки так чи інакше чули про унікальні методики розвитку малюків, розроблені знаменитою Марією Монтессорі, але далеко не всім відомо, що згідно з базовими принципами даних методик можна оформити інтер'єр дитячої кімнати. Йдеться про те, щоб створити навколо дитини унікальне середовище, яке сприятиме його розвитку.
Переваги дитячої кімнати по Монтессорі
Усім відомо, що навколишній простір — один із головних факторів, що впливає на гармонійний розвиток малюка. Дуже важливо, щоб з раннього віку дитина почувала себе комфортно, безпечно та вільно. Саме ці принципи є основоположними у методиці розвитку Марії Монтессорі.
Дитяча, оформлена за Монтессорі, - це унікальний світ, наповнений затишком, світлом, натуральними матеріалами, природними фарбами, що сприяє розвитку творчих задатків малюка.
>
Такий інтер'єр відрізняється насамперед простотою. У ньому немає громіздких предметів меблів, безлічі іграшок, зайвих декоративних елементів. Це прямолінійна, проста обстановка, яка ідеально підходить для виховання самостійної особистості.
Характерні риси дитячої, сформованої за Монтессорі
- низьке ліжко. Для маленьких дітей використовується просто матрац, який кладуть прямо на підлогу. Класичні дитячі ліжечка містять грати та прути, які приховують та спотворюють навколишній світ в очах малюка. Матрац або низьке ліжко дозволяють дитині розширити кругозір, самостійно злазити та залазити на спальне місце;
- наявність дзеркала у полі зору крихти. Згідно з методикою розвитку Монтессорі, за допомогою дзеркала дитина вивчає рухи, вирази осіб, навколишнє середовище, що дуже важливо з ранніх днів його життя.
- стелаж. Невід'ємна частина дитячої, оформленої по Монтессорі - низький відкритий стелаж. У ньому зберігаються різні іграшки у відкритій формі, що забезпечує вільний доступ до них у будь-який час. Згідно з методикою, іграшок не повинно бути багато, і їх періодично потрібно міняти.
Ігрові меблі в дитячій
Меблі в дитячій приділяється особливе значення. Як тільки малюк навчиться сидіти, в його кімнату варто придбати столик і стільчик по зросту. Він необхідний для творчих занять, а також перекусів.
В оздобленні кімнати можна використовувати матеріали з різною текстурою. Більшість інформації діти дізнаються за допомогою дотику — уважно досліджуючи різні матеріали та текстури. Коркові килимки, м'які ковдри, в'язані пледи, дерев'яні іграшки - все це чудово збагачує досвід малюка у вивченні навколишнього середовища. Саме тому так важливо оточити дитину всілякими текстурами.
Ігрова зона в дитячій по Монтессорі
Плануючи дитячу кімнату, дуже важливо виділити ігрову зону, де малюки зможуть вільно грати. Найчастіше її розміщують у центрі приміщення. Відокремити ігрову зону відмінно допоможе невеликий яскравий килим. Коли дитина підросте, у зоні творчості та ігор можна розташувати мольберт та стіл зі стільчиком.
>
Одно з основних правил оформлення дитячої по Монтессорі - застосування лише натуральних матеріалів. Меблі в даному випадку вибирають виключно дерев'яні, наприклад з фанери з вільхи, хвойних, клена.
Штори для дитячої варто вибирати з льону або шовку, а то й зовсім залишити вікно без декору, щоб у кімнату надходило якнайбільше сонячного світла. Килим повинен бути виготовлений із вовни або бавовни.
>
Щоб прищепити у малюка з дитинства любов до прекрасного, на стіну можна повісити картини з пейзажами чи зображенням комах, птахів, тварин.
Зона для дорослих
Облаштовуючи дитячу для дитини важливо організувати місце для мами. Зона для дорослих має бути спокійною та тихою. У ній дитина з мамою зможуть читати книги, розучувати вірші та потішки. Щоб і дорослому, і дитині тут було комфортно, варто облаштувати куточок м'яким, зручним кріслом. Поруч із ним можна повісити мобіль або ж розмістити етажерку для книжок.
Освітлення в дитячій
Організації освітлення в дитячій кімнаті також варто приділити достатньо уваги. Для забезпечення необхідного рівня освітлення необхідно використовувати декілька світильників для дитячої.
>
В якості головного джерела світла можна використовувати невелику люстру або підвіс. Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів, мати найоригінальніші форми та забарвлення. При цьому не варто купувати масивні дорогі люстри з кришталю, оскільки під час гри дитина може зашкодити їх.
Зону творчості варто обладнати невеликою
, напрям світла якої за необхідності можна змінювати. Стелажі з книгами та іграшками слід додатково висвітлити. Для цього можна використовувати споти або .Сформувавши цікавий, що максимально стимулює до пізнання навколишнього світу, простір можна виростити творчих людей. Оточіть діток не лише турботою та любов'ю, а й усім необхідним для самостійного вдосконалення.