Друге світло - це особливий архітектурний прийом, при якому в приміщенні прибирають стельові перекриття на одному або навіть кількох поверхах, внаслідок чого кімната освітлюється подвійним природним світлом. Така конструкція створює відчуття легкого, великого простору, надзвичайно повітряного та світлого.
Трохи історії
Друге світло було вигадано дуже давно і активно використовувалося в середньовічних палацах аристократії та правителів, готичних церквах. Тоді штучне освітлення було дуже дорогим і застосовувалося дуже економно, а додатковий ряд вікон на стіні дозволяв не лише стильно прикрасити фасад будівлі, а й зробити зали палацу набагато світлішими. Крім того, природне сонячне світло, яке ллється через величезні віконні отвори, створює широке враження.
Друге світло в інтер'єрі
Як правило, за допомогою цього архітектурного прийому оформляються вітальні, іноді столові масштабних заміських особняків. Така розкіш має виправдану лише в тому випадку, якщо площа будинку понад 200 квадратних метрів. Часом можна зустріти друге світло у квартирі або одноповерховому будинку, але при цьому важливо розуміти, що мінусів у цьому випадку більше ніж плюсів. Збільшеного обсягу вікон буде недостатньо для забезпечення вау-ефекту, а втрата вільного простору буде відчутною.
Створити кімнату з подвійними стелями можна двома способами. Можна або забрати стельові перекриття, або опустити рівень підлоги. Останній варіант не найзручніший, оскільки будь-які додаткові сходи будуть небезпечним місцем для дітей та літніх людей. У першому випадку доведеться відмовитися від приміщення над вітальнею на другому поверсі.
Нюанси організації другого світла у будинку
Переваг такого архітектурного прийому чимало. По-перше, такі вітальні виглядають просто розкішно – світло та стильно. По-друге, з допомогою збільшеної дози природного освітлення створюється особлива легка аура. По-третє, інтер'єр можна доповнити масивними меблями.
Але при цьому варто враховувати всі недоліки другого світла. Насамперед, організувати цей прийом не так просто, та й вартість його висока. З іншого боку, у разі втрачається частина житлової площі. На окрему увагу заслуговує питання опалення та вентиляції.
Штучне світло у приміщенні з подвійними стелями
Незважаючи на збільшену дозу природного освітлення, не можна забувати про штучне світло. Одного верхнього світильника у вечірній час буде недостатньо для створення повноцінного освітлення. Найкраще подбати про
і додаткові світильники: настінні та бра. Стильним завершенням інтер'єрної картинки стануть ефектні настільні лампи та .